Iedere baan heeft z’n voor- en nadelen. Zo ook de baan ‘accountmanager’. Voor menigeen het walhalla, maar er zijn ook best een paar minpuntjes. Grappig en herkenbaar voor iedere accountmanager. Je leest ze hier.
Als accountmanager heb je één van de mooiste banen van de wereld. Want wat is er nou fijner om iemand te helpen aan een oplossing voor een probleem? Daar wordt iedereen happy van. Je leeft je in de situatie van je klant in, je begrijpt de problematiek, je denkt mee en adviseert over mogelijke oplossingen. Ook buiten de gebaande paden en ook al levert het je in eerste instantie niets op. Maar je levert toegevoegde waarde, je bent van betekenis en het levert je een goede persoonlijke relatie, een vertrouwensrelatie, met je klant op. Dat is zowel voor jezelf als voor je organisatie enorm waardevol.
Maar, net zoals bij werkelijk alles, is de dagelijkse praktijk van een accountmanager niet zo romantisch als het lijkt. We hebben een aantal heerlijke, kleine ergernissen voor je op een rijtje gezet. Grappig, herkenbaar en typisch voor iedere accountmanager. Hier komen ze:
Ga dan voor een functie als accountmanager. Met de vrijheid die je in die rol hebt, de diverse organisaties die je bezoekt en het toenemend aantal drempels in Nederland, vergroot je zeker je kansen.
Hoe je aan zo’n gave functie komt? Als je een hbo of wo achtergrond hebt, kun je je bij ons solliciteren voor een functie als accountmanager. Ook zonder relevante ervaring kun je hier terecht. Wij leren je de fijne kneepjes van het vak.